6 Nisan 2016 Çarşamba

Gündüzsefası "Sarah Jio"

Merhabaaaa :)
Bir Sarah Jio kitabı daha bitti, tabiki yine çok beğendim. 

...Arka Kapak...

Acı ne kadar derinde olsa da zamanla tüm çiçekler güneşe döner yüzünü…


Kalbin anahtarıdır gündüzsefası. Ruhlarında en derin izleri taşıyanları bile çiçekleriyle sarmalar, filizleriyle umut taşır. İşte böyle gündüzsefasının süslediği bir yüzen evde yaşayan Penny Wentworth, 1950'li yıllarda ünlü bir ressamla evlidir. Her şeye sahip olan Penny'nin tek eksiği ise küçük evlerini taçlandıracak bir bebektir. Ancak gün geçtikçe tek eksiğinin bu olmadığını anlayacaktır çünkü sevgiyi yürekten hissetmek gerekiyordur. Onun hissettiği tek şey ise içini kemiren acıdır…

Ada Santorini New York'ta yaşadığı trajediden sonra ağır depresyondadır. Kendini toparlamak için Seattle'a Tekneler Caddesi'ne gelir. Burada kiraladığı bir yüzen evde eski bir sandık bulur. Sandıkta Penny Wentworth adında bir kadına ait eski eşyalar vardır. Gariptir ki Tekneler Caddesi'ndeki hiç kimse bu kadınla ilgili konuşmak istememektedir. Merakına yenik düşen Ada, Penny'nin gizemli geçmişine adım atarken kendi geleceğini de örmeye başlayacaktır.

Okuyucuları kalemiyle büyüleyen Sarah Jio'dan bir başyapıt daha. Gündüzsefası'nı okurken, ne kadar imkânsız görünse de her şeyin bir umuda açılacağını göreceksiniz.

"Kitabı okuyup rafa kaldırdığınızda bile etkisinden kurtulamayacaksınız."
-Romantic Times-


...Konusu...

Genelde Sarah Jio iki farklı zamanda geçen olayları birbiriyle güzel bir şekilde bağlantı kurarak kurguluyor, hatta önceki kitaplarındaki karakterleri de romanın küçük bir bölümüne yerleştirebiliyor. 


Kendisinden yaşça büyük ünlü bir ressam ile evli olan genç ve güzel Penny, kocasıyla birlikte tekneler caddesindeki evde kalmaktadır. Kocasının resim çizme nedeniyle genellikle atölyesinde vakit geçirmesi ve çocuk düşüncesine karşı olması nedeniyle oldukça mutsuz zamanlar geçirmektedir. Genellikle yemek yaparak zaman geçirmekte aynı zamanda eşinin psikoloğu olan sorunlu komşularının küçük oğlu Jimmy ile arkadaşlık etmektedir. Başka bir yüzen evde yaşamakta olan ve bir tekne inşaa etmekte olan Collins ile  aralarında romantik bir ilişki başlamıştır. Hayalleri Collins in işlaa ettiği Catalina isimli ile tekne ile tüm dünyayı dolaşmak olmuştur.
sarah jio


Günümüz zamanında ise aynı evde yıllar sonra gazeteci olan ve yakın zaman önce eşini ve kızını gözünün önünde kaybeden  Ada isimli karakter yaşamaktadır. Yaşadığı bu yüzen evde Penny'ye ait hatıralar bulur ve onun kaybolduğunu ve onunla ilgili tekneler caddesinde kimsenin konuşmadığını öğrenmiştir. Tabiki gazetece olmanın verdiği merak duygusuyla Penny nin hikayesini öğrenmek için adım atar. Bu arada kendisi gibi gazeteci olan Alex ile tanışır ve onun da yardımı ile araştırmaları başlar. Birlikte tekneler caddesindeki gizemi çözmeye başlar ve gizemli bir hikaye ile karşılaşırlar. 


Tavsiyelerim ve sevgilerimle :)

3 yorum:

 1. yazarın kitabını okumayan bir ben kaldım sanırsam , evde kitabı da var ama nedense bir türlü fırsat bulamıyorum....

  bu güzel kitap tanıtımı için teşekkürler...
  soslubadem.blogspot.com

  YanıtlaSil
 2. Sarah Jıo okumak istediğim o kadar çok kitabı var ki su anda sadece ikisini okuyabildim. :) Gündüzsefası da en kısa zaman da okumak istediğim kitaplarından biri :)

  YanıtlaSil
 3. Listeye eklendi ! Tavsiye için teşekkür ederim :) Biraz geç oldu ama yeni gördüm bloğunuzu

  YanıtlaSil