5 Ocak 2016 Salı

Sen Benim Diğer Yarımsın

sen benim diğer yarımsın


Okuduğum son kitap Holly Bourne'nin yazıdığı "Sen Benim Diğer Yarımsın"
 
Kitabın bitişi beni hüsrana sürüklese keşke sonu böyle olmasa mutlu sonra bitse dedirtse de kitap bana biraz farklı geldi, okunmasında fayda var diye düşünüyorum.
 
Kitabımızın konusu insanın ruh ikizini bulması üzerine kurulmuş ve karakterlerimiz Poppy ve Noah birbirlerinin ruh ikizleri olduğunu bilmeden tutkulu bir aşkın içinde birbirlerini bulmuşlardır.
 
Bu öyle bir aşktır ki... Kuvvetli, tutkulu, heyecanlı...
 
Onların bu büyük ve tutkulu aşkları dünyayı bir felaketin eşiğine sürüklemektedir. Birbirlerine her yakınlaştıklarında hatta aynı ortamda bulunup bakışları ile bile birbirlerinden etkilendiklerinde güçlü bir elektrik oluşmaktadır. Bu güç çevreye zarar vermektedir.
 
Aynı bölgede oturmaya başladıklarında Poppy'de oluşan panik ataklar, Noah'ta oluşan depresyon hareketleri birbirleri ile tanıştıktan sonra azalmaya başlamıştır.
 
Ancak mutlu sonla biteceğini ümit ederek okuduğum bu kitap maalesef çiftimizin ayrılması ile neticelenmiştir.
 
Kitap içeriğinden alıntı:
 
Ruh ikizleri; yalnızca onlar bu büyüyü taşır. Toprağa düşen yıldırım kadar nadir gelirler dünyaya. Ama bir araya gelip âşık olduklarında… İşte o zaman, toprak ikiye bölünür. Gökyüzü deryaya, derya ateşe hücum eder. Kargaşa yağar evrenin her bir köşesine, sel olur…

Zarlar atılır, yıldızlar kesişir; ardından Poppy ve Noah düşürür toprağa o ilk kıvılcımı. Fakat o şey, iki büyülü ruhun karşısında durmaktadır, sanki görünmez bir duvar gibi. Felaket, kıyamet, ölüm; engelleyebilir mi kucaklaşmasını alacakaranlıkla gecenin?

"Gerçek aşkın karşısında kim durabilir?"

"Herkes hayatında bir defa da olsa ruhunun derinliklerinde gerçek aşkı tatmıştır. İşte bu kitap size o tadı tekrar hatırlatacak."
-Usbourne Yayın Grubu-

"Evreni kaosa sürükleyen sıradan âşıkların, sıra dışı aşk hikâyesi. Bu roman kalbinizi ateşe verecek. Tıpkı benimkini verdiği gibi."
-C. J. Skuse-

"Romeo ve Juliet'i bir kenarda tutun ve Poppy ve Noah'la tanışın."
-The Lancashire Evening Post-

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder